Header background

Poznaj nas!

Diagnostyka

Grafika mikroskopu - zgagatek

Rozpoznanie choroby refluksowej przełyku, jak również przepukliny rozworu przełykowego przepony, jest możliwe dzięki nowoczesnym metodom diagnostycznym. Należą do nich: badanie gastroskopowe, manometria i pH-metria przełyku, czy pomiar impedancji przełykowej. Do badań radiologicznych należą natomiast – badanie Rtg z kontrastem, czy tomografia komputerowa z kontrastem przyjętym doustnie, pozwalająca na m.in. ocenę wielkości przepukliny rozworu przełykowego przepony.

Ze względu na możliwe współistnienie objawów sugerujących pierwotnie przyczynę problemu w obrębie układu oddechowego i serca, pacjenci są często po już wykonanej gruntownej diagnostyce laryngologicznej, pulmonologicznej i kardiologicznej, zanim ostatecznie trafią do gastrologa, czy chirurga.

Grafika mikroskopu - zgagatek
Grafika apteczki - zagagatek

Leczenie

Grafika apteczki - zagagatek

Skutecznych i trwałych metod leczenia choroby refluksowej przełyku i tym bardziej przepukliny rozworu przełykowego przepony dostarczają techniki chirurgiczne.

Leczenie chirurgiczne polega na przywróceniu skuteczności działania dolnego zwieracza przełyku. Uzyskuje się to poprzez wytworzenie z tkanek żołądka „kołnierza” otaczającego dolny zwieracz przełyku. W przypadku, kiedy przyczyną choroby refluksowej przełyku jest przepuklina, wzmocnienie funkcji zwieracza poprzedzone jest sprowadzeniem dolnej części przełyku oraz górnej części żołądka, do jamy brzusznej po ich wcześniejszym uwolnieniu ze zrostów w obrębie klatki piersiowej. Następnie za pomocą szwów zwężany jest rozwór w przeponie, tak aby jego średnica była niewiele większa od średnicy przełyku. Zabieg jest wykonywany małoinwazyjną metodą laparoskopową.

Więcej
Substraction

Nasi specjaliści

Nasz zespół, to znakomici fachowcy o wieloletnim doświadczeniu. Stale poszerzają wiedzę, poznając i kreując nowe metody skutecznej walki między innymi z chorobą refluksową przełyku. Jednym z założeń w naszym codziennym działaniu jest kompleksowe rozwiązanie problemów pacjenta. Zgłaszające się do nas osoby, prócz diagnostyki i leczenia chirurgicznego, mogą również liczyć na wsparcie merytoryczne dietetyków, pomagających w przejściu przez cały proces okołooperacyjny od strony codziennej diety.
 • Lek. Rafał Mulek - Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej we Wrocławiu

  Lek. Rafał Mulek

  Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej we Wrocławiu

  Chirurgią zajmuje się już od ponad 20 lat. Ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu z wyróżnieniem. W 2010 roku otrzymał tytuł specjalisty chirurgii ogólnej, pięć lat później – specjalisty chirurgii naczyniowej. Od ponad 10 lat zajmuje się chirurgią bariatryczną oraz chirurgią górnego odcinka przewodu pokarmowego. Pasjonat chirurgii małoinwazyjnej, która dominuje w jego codziennej praktyce.

  Profil na znanym lekarzu

 • Lek. Michał Krefft - Specjalista chirurgii ogólnej we Wrocławiu

  Lek. Michał Krefft

  Specjalista chirurgii ogólnej we Wrocławiu

  Ukończył wydział lekarski na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Po studiach podjął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu przy ul. H. Kamieńskiego, gdzie uzyskał tytuł specjalisty chirurgii ogólnej. Doświadczenia zawodowe zdobywał również w szpitalach w Dreźnie i Dublinie. Od kilku lat jego pasją jest chirurgia bariatryczna oraz chirurgiczne leczenie chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego.

  Profil na znanym lekarzu

 • Mgr Katarzyna Walas - Dietetyczka we Wrocławiu

  Mgr Katarzyna Walas

  Dietetyczka we Wrocławiu

  Mgr. Katarzyna Walas jest dietetyczką bariatryczną, specjalistką leczenia żywieniowego, psychodietetyczką. Ukończyła Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Specjalizuje się w dietoterapii pacjentów bariatrycznych, pacjentów z chorobą refluksową, a także leczeniu żywieniowym w onkologii i neurologii. Autorka książek z przepisami bariatrycznymi. Posiada doświadczenie w pracy jako nauczycielka akademicka. Współpracowała z Uniwersytetem Westminster w Londynie i Uniwersytetem Mediolańskim.

  Profil na znanym lekarzu

Kontakt

_ _ _

Zgagadajmy się jeszcze dziś!

Tło formularza
Tło formularza
Tło formularza
Tło formularza
* - pole obowiązkowe

Zadzwoń +48 661 300 314

PN-PT 10:00-20:00

EUROMEDICARE SZPITAL SPECJALISTYCZNY
UL. PILCZYCKA 144-148 54-144 WROCŁAW

Strona główna! Zgagatek O choroba Lecz to człowieku! Kontakt Blog
Zadzwoń +48 661 300 314